Arendajad kujundavad Tallinna Vanasadamas Admiraliteedi basseini kõrval laiuvast tühermaast mõne aastaga esindusliku linnasüdame.

Eesti juhtivad kinnisvaraarendajad kavatsevad investeerida Tallinna kõige hinnatumaks peetavatesse kruntidesse lähiaastatel ühtekokku ligi 200 miljonit eurot, et rajada 200 000 ruutmeetrit elu- ja äripindasid.

OÜ Capital Mill alustas korterite müüki Admiraliteedi basseini ja vanalinna vahelisele tühermaale kerkivas 25 000 ruutmeetrises hoonekompleksis. Tegemist on kuni kuuekordsete majadega, kus esimestel korrustel asuvad 4000 ruutmeetril kohvikud, teenindusasutused ja bürood, üleval aga kokku 120 korterit.

«Täna peame läbirääkimisi ehituslepingu sõlmimiseks ja septembris-oktoobris tahame kopa maasse lüüa,» ütles Capital Milli partner Tanel Samuel. «Ehitame hoonekompleksi ühekorraga 2016. aasta sügiseks valmis.»

Luksuslike korterite ostjatena ligi 25 miljonit eurot maksvas hoonekompleksis näeb Samuel inimesi, kes on äärelinna eramus lapsed suureks kasvatanud ja tahavad nüüd kesklinna melus elu nautida. Üks majadest seevastu ehitatakse lastega peredele, kelle jaoks rajatakse sisehoovi mänguväljakud.

Autor: Andres Reimer

Allikas: http://majandus24.postimees.ee/2897361/vanasadam-ehitatakse-buroopindasid-tais

loe veel

Postitused Ehitaja.com blogist

  • Plaatvundament on populaarne ja efektiivne lahendus paljudele ehitusprojektidele, pakkudes nii kiiret paigaldust kui ka sobivust erinevatele pinnasetüüpidele. Ehitusprotsess nõuab siiski professionaalseid teadmisi ja oskusi, alates pinnase ettevalmistusest kuni betooni valamiseni, et tagada konstruktsiooni pikaealisus ja tugevus.

  • Hommikul ärgates külastad esimese ruumina vannituba. Tõenäoliselt teed seda ka õhtul viimase tegevusena enne uinumist. Samamoodi talitavad ka teised pereliikmed. See tähendab, et vannituba amortiseerub ning seda võrdlemisi kiiresti.

  • Taotle vee-ja kanalisatsioonisüsteemide rajamise toetust riigilt! Eesti riik toetab hajaasustusprogrammiga majapidamiste veesüsteemide, kanalisatsioonisüsteemide, juurdepääsuteede ning autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.