Küttesüsteemide ehitus ja paigaldus

Küttesüsteemide paigaldus ja ehitus

Paigaldame erinevaid küttesüsteeme alates taastuvenergial põhinevatest küttesüsteemidest kuni elektrikütte ja kateldeni. Aitame valida sobiva küttelahenduse Sinu kodule! Korralikult paigaldatud ja seadistatud küttesüsteemide aitavad hoida kodu soojana ja säästa energiat.

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Maaküte on mugav ning multifunktsionaalne, mis laseb maapinda salvestunud päikeseenergiat edukalt kasutada suvisel ajal kodu jahutamiseks ning talvisel ajal selle soojendamiseks. Ka vett saab maaküttesüsteemiga soojendada, tänu millele kaob vajadus eraldi veesoojendussüsteemi rajamiseks.

Katlaküte tähendab endas süsteemi, kus läbi katla saab soojaks teie kodune õhk ning kasutatav vesi. Tegemist on väga loodussõbraliku ning ökoloogilise kütmissüsteemiga, sest kasutab kütuseks peaasjalikult taastuvaid maavarasid.

Põrandaküte on küttesüsteem, kus ruume köetakse põranda sees olevate torude või juhtmete kaudu. Pindade soojendamiseks saab kasutada erinevaid kütteallikaid, nii gaasi- kui ka vedel-ja tahkeküttekatlaid. Kes vesipõrandakütet ei soovi või kui köetav pind pole piisavalt suur (vähemalt 40 m2), siis saab kasutada elektripõrandakütet. Sel juhul kütavad ruumi soojaks spetsiaalsed elektrijuhtmed.

Olgu süsteem milline tahes, põrandakütet on väga mugav kasutada ja temperatuuri on kerge reguleerida. Suvisel ajal, mil kütmisvajadus puudub, saab põrandakütte täitsa välja lülitada ning hoida niiviisi raha kokku.

Kuigi rahvakeeli nimetatakse kõiki katusel olevaid plaate päikesepaneelideks, siis tegelikult jaotatakse päikesest saadava energia kasutamine kaheks. Päikesepaneelid muundavad päikesest saadava energia elektriks, päikesekollektorid aga soojuseks. Ehk esimestega on võimalik toota elektrienergiat, teistega kütta vett ning läbi veeküttesüsteemi soojendada ka kodu.

Elektriküttesüsteem kasutab soojusenergiaks elektrit, mille kaudu ruumides soovitud temperatuur saavutatakse. Soojus kantakse tubadesse edasi radiaatorite kaudu, mis võivad olla nii konvektor-tüüpi elektrilised kui ka õli baasil.

Kui soovite endale keskkonnasõbralikku ja taastuvenergiaga küttesüsteemi, mis sobiks nii kodu soojendamiseks kui ka jahutamiseks, siis on soojuspump väga hea lahendus. See toimib nagu külmkapp, kuid soojuse väljapuhumise asemel soojuspump hoopis soojendab maja.

Tõsi, suvisel ajal on võimalik pumpa panna tööle ka vastupidiselt ning siis toimib see konditsioneerina, jahutades maja just teile meeldiva temperatuurini. Nii saate aastaringselt elada kodus, mis on teie jaoks ideaalse soojuse või jahedusega.

Vajad abi küttesüsteemi valiku, ehituse ja paigaldusega?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal