Vundamentide ehitus üle Eesti

Vundament on iga hoone alus.

Olgu tegemist elu-või ärimajaga, vundamenditööd peavad olema teostatud kvaliteetselt. Vaid nii säilib tulemus aastakümneid ning on turvaline.

Ebakvaliteetselt ehitatud vundament hakkab nihkuma, nihutades paigast näiteks terrassid või seinad. Suuremad vajumised on näha ka katusest – kogu maja võib vajuda mitu sentimeetrit viltu kui vundament on tehtud hooletult ja kiirustades. Seetõttu on oluline lasta see töö teha pikaaegsete kogemustega spetsialistil, kellel on olemas kõik töövahendid, õiged teadmised ja parim tehnoloogia.

Vundamendiehitus algab pinnasetöödega. Need hõlmavad endas vajalike aukude kaevamist, aluskihtide ehitamist, kaevatud aukude tihendamist ja tagasitäitetöödest. Seejärel paigaldatakse tehnovõrgud koos vee-ja kanalisatsioonisüsteemiga, samuti vihmavee-ja drenaažisüsteem.

Pärast seda armeeritakse vundamendi taldmikud, põrandad, postid ja vahelaed. Järgnevad betoonitööd hõlmavad endas vundamendi taldmike, põrandaplaatide, postide, sillutiste ja müürivööde betoneerimist ja tihendamist. Viimaseks jääb hüdroisolatsioonitööd.

Vundamentidel on mitmeid erinevaid liike. See, milline sobib teie planeeritavale hoonele kõige paremini, sõltub mitmetest asjaoludest. Näiteks sellest, kui suur on planeeritav koormus, milline on pinnasekihtide kvaliteet, milliseid konstruktsioone ja materjale ehitamisel kasutatakse, kui suur on külma tõttu kohretamise oht ning kui tundlik on hoone aluskonstruktsioon ebavõrdse ümberpaigutamise suhtes. Kuna õige vundamendiliigi valimine on hoone püsimise ja kestvuse seisukohalt määrava tähtsusega, siis pidage kindlasti nõu meie spetsialistidega, kes oskavad eelpoolmainitud asjaolusid silmas pidades soovitada teile parimat lahendust.

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vundamendi üks alamliik- plaatvundament ehk monoliitne plaat sobib eelkõige eramu vundamendiks. Plaatvundamendid on Eestis laialt kasutatavad, sest sobivad ka pehme aluspinna korral. Vundament valatakse monoliitsest raudbetoonist kogu hoone ulatuses ning tekib ühtne plaat, millele rajatakse maja karkass.
Plaatvundament on suurepärane lahendus palkmajade, moodulmajade ja kilpmajade ehitajatele.

Lintvundamentide ehitamine pole just kõige lihtsam. Vaatamata sellele on lintvundamendid Eestis üsna tavapärased. Nende ehitamise teeb keerukaks suur töömahukus, kuid asjaliku meeskonna ja kogenud projektijuhtimisega on see oluliselt kergem. Seetõttu tuleb usaldada spetsialiste ja jätta vundamendi ehitamine nende hoolde.

Täiskeldriga vundament, nagu nimigi viitab, tähendab seda, et majal all on kelder. Kui varasemalt kasutati sedalaadi vundamendi lahendust mägistel kruntidel, siis üha enam on seda ehitatud ka tasastele maapindadele. Täiskeldriga vundamendi suurim tugevus on selle lisaruumi andmine majapidamisele, võimaldades kasutada keldrit teile meelepäraseks eesmärgiks.

Vaivundamendid sobivad eelkõige suurte büroo- või tööstushoonete puhul, sest nende kõrge hind ja töömahukus käib tavaliselt eramajade omanikele üle jõu ja ei ole eramute puhul otstarbekas vundamendi liik. Vaatamata kallidusele ja suurele töömahule on vaivundament väga vastupidav ja suure kandvusega.

Ehitame üle Eesti kõiki tehnovõrke. Sinu vundamendi ehitamisega kaasnevad tehnosüsteemid saavad meie abiga ehitatud. Põrandakütte torustikud, vee- ja kanalisatsioonitrassid, maakütte kontuurid ja drenaažisüsteemid on vundamentide ehitusega seotud osad ning kuuluvad meie igapäevaste tööde hulka. Paigaldame täislahendusena vee- ja kanalisatsioonisüsteeme ning rajame drenaaži ja sadeveevõrke.

Vajad vundamenti?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta. Aastate jooksul oleme pakkunud ehitustöid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal