Plaatvundamendid lintvundamendid vundamenditööd soojustamine isoleerimine

Vundamendi üks alamliik- plaatvundament ehk monoliitne plaat sobib eelkõige eramu vundamendiks.

Plaatvundamendid on Eestis laialt kasutatavad, sest sobivad ka pehme aluspinna korral. Vundament valatakse monoliitsest raudbetoonist kogu hoone ulatuses ning tekib ühtne plaat, millele rajatakse maja karkass. Plaatvundament on suurepärane lahendus palkmajade, moodulmajade ja kilpmajade ehitajatele.

Plaatvundament sobib kõige enam sellistele pindadele, mis nõuavad ruumilist jäikust ja tugevust. Näiteks on savikihtidega pinnased, milles esinevad väga suured külmakerked. Plaatvundament sobib ka näiteks kõrge pinnaseveega aladele, muutes hoone jäigaks. Vundamendi plaat on hoonele stabiilseks ja turvaliseks aluseks. Plaatvundamendi konstruktsioonid tasandavad pinnase vertikaalseid ja horisontaalseid ümberpaigutusi.

Kuna sellise vundamendiliigi tegemine nõuab suurt materjalikulu, sest hõlmab endas nii metalli kui ka betooni, siis sobib see hoonetele, mille kuju on lihtne ja mis pole liiga suured. Plaatvundamendi plaati ennast on võimalik lihvituna kasutada ka põrandana, näiteks garaažides või saunas.

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad plaatvundamenti?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal