Terrasside ehitus

Terrassi ehitus Tallinnas ja Harjumaal

Terrasside ehitus algab põhjalikust planeerimisest, kus tuleb hoolikalt valida sobiv asukoht ja mõõtmed. Kui optimaalne kuju ja positsioon on kindlaks tehtud, järgneb eskiis-projekti koostamine ja eelarve planeerimine.

Alustada tuleks vundamendist, valides kas sügava, külmumispiirini ulatuva valatud tugiposti või plokivundamendi juhul, kui aluspind ei ole külmakergitustest mõjutatud.

Edasi tuleks põhjalikult läbi mõelda terrassi karkass ehk laagitud, mille tüüp sõltub eelkõige terrassi kõrgusest maapinnast, kujust ja kasutatavast terrassilaua tüübist.

Laudise valik on kahtlemata üks nauditavamaid etappe. Terrassilaud on visuaalselt ja füüsiliselt tuntav, seega on oluline enne projekti teostamist kogu kontseptsioon läbi mõelda. Järjest enam eelistatakse terrassilaud paigaldada nn tagurpidi, et pealispinnaks jääks laua siledam pool. Tuleb aga arvestada, et sellisel juhul on terrass ka märjana libedam.

Lisaks tuleks arvestada materjalide paisumisega, vundamendi ja karkassi tüübiga ja soovitud välisilmega ning sellest tulenevalt valida sobivad kinnitusvahendid ja/või terrassikruvid.

Terrassi ehitus koosneb järgevatest etappidest:

  • Terrassi planeerimine
  • Terrassilahenduse projekteerimine
  • Materjalide valik (nii vundament, karkass kui ka terrassilaudis)
  • Pinnasetööd (postide valamine, alusplokkide paigaldus, terrassijalgade paigaldus)
  • Aluskarkassi ehitus ehk laakide paigaldus
  • Laudise paigaldus
  • Terrassi viimistlus (õlitamine)

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Kuhu ja milline terrass ehitada?

Terrassi loomisel on esmatähtis planeerimine, mille hulka kuulub ka eelarve määratlemine.

Pärast planeerimise etappi järgneb vundamendi valik vastavalt pinnasele ja eelarvele. Kuigi sageli eelistatakse terrassi ehitamisel postvundamenti, täidab ka kõige eelarvesõbralikum valik, näiteks Fibo plokkidest vundament, stabiilse pinnase korral oma ülesannet edukalt. 

Terrassi rajamise kulukust mõjutavad oluliselt erinevad tegurid ja teostatavad tööd. Terrassilaua materjal ja pinnase kvaliteet, samuti vundamendi valik, avaldavad otseselt mõju lõplikule hinnale. Terrassi suurus võib töö maksumusele mõjuda ka positiivselt, kuna suuremad projektid võivad saavutada mastaabiefekti, mis vähendab terrassi ehituse lõplikku ruutmeetri hinda. Samas materjalikulu on selle võrra suurem ja terrassilaud pole just kõige soodsam ehitusmaterjal. Üldiselt võib öelda, et terrassi ehituse ruutmeetri hind jääb vahemikku 60-100 €, sõltuvalt konkreetsetest valikutest ja nõuetest.

Terrassi kestvuse tagab hooldus

Kui terrass on juba ehitatud, siis jääb tellija hooleks selle pikaealisuse säilitamine. Meie anname omalt poolt parima kvaliteetse tulemuse saavutamiseks, kuid piisava hoolduseta ei kesta see tulemus kaua. Kuidas terrassi hooldada?

Terrassi puhastus

Terrassi regulaarne puhastamine on oluline samm puidust terrassi pikaealisuse tagamisel. Terrassile koguneb aja jooksul tolmu, mustust, lehti, lindude väljaheiteid ja muud mustust, mis võivad põhjustada plekke ja kahjustusi. Soovitatav on puhastada terrass enne suvehooaja algust ja sügise saabudes ning siis, kui terrassile vaadates tunnete, et on puhastamist tarvis.

Terrassi saab puhastada survepesuriga või käsitsi harjaga. Survepesuri kasutamisel tuleks valida madalam surve, et vältida puidu kahjustumist. Käsitsi puhastamisel kasutage pehmet harja ja leiget seebivett.

Terrassi õlitamine

Terrassi õlitamine on terrassi hoolduse üks olulisemaid samme. Õlitamine aitab kaitsta puitu niiskuse ja päikese kahjulike mõjude eest ning samal ajal lisab terrassile kauni läike.

Enne õlitamist veenduge, et terrass oleks täiesti kuiv. Eemaldage kõik mustus ja laske pinnal enne õlitamist korralikult kuivada.

Kasutage terrassi õlitamiseks spetsiaalset õli, mis on mõeldud välitingimustes kasutamiseks. Sellekohast abi saate küsida näiteks oma lähimas ehituspoes värviosakonnast, kus on kindlasti olemas esinduslik valik erinevat tooni terrassiõlisid. Kandke õli õhukese kihina puidu pinnale, kasutades harja või rullikut. Veenduge, et õli jaotuks ühtlaselt.

Laske õlil vastavalt tootja juhistele enne terrassi kasutamist korralikult kuivada, tavaliselt võtab see paar päeva.

Küsi rohkem infot terrasside ehituse kohta!

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal