Soojuspumbad

Kui soovite endale keskkonnasõbralikku ja taastuvenergiaga küttesüsteemi, mis sobiks nii kodu soojendamiseks kui ka jahutamiseks, siis on soojuspump väga hea lahendus.

See toimib nagu külmkapp, kuid soojuse väljapuhumise asemel soojuspump hoopis soojendab maja. Tõsi, suvisel ajal on võimalik pumpa panna tööle ka vastupidiselt ning siis toimib see konditsioneerina, jahutades maja just teile meeldiva temperatuurini. Nii saate aastaringselt elada kodus, mis on teie jaoks ideaalse soojuse või jahedusega.

Soojusenergia on kõikjal me ümber. Soojuspump kogub selle energia kokku ning siirdab läbi kompressortehnika ja soojusvahetite majja.

Kuna selline kütmine ei reosta keskkonda ega kasuta otseselt mingeid loodusressursse, siis on soojuspumba näol tegemist väga keskkonnasõbraliku ja taaskasutatava energiaallikaga, mis vähendab iga inimese ökoloogilist jalajälge.

Soojuspumba liike on mitmeid erinevaid. Näiteks on valikus maasoojuspumbad, õhk-õhk ning õhk-vesi soojuspumbad. Samuti väljatõmbeõhu soojuspumbad. See, milline sobib teile kõige paremini, oleneb köetava pinna suurusest, maja asukohast ja tuulte suundadest, uste-akende arvust, teie pere keskmisest energiakulust, maja vanusest ja seisukorrast ning ventilatsiooninõuetest. Ise on neid asju kõiki üpris väljakutsuv objektiivselt hinnata, seetõttu soovitame pidada nõu meie spetsialistiga.

Maasoojuspump kasutab maapinda salvestunud päikeseenergiat ning tänu sellele on see kütteseade samuti väga energiasäästlik ning keskkonnasõbralik. Maasoojuspumpa on mõnevõrra keerulisem paigaldada kui näiteks õhksoojuspumpa.

Miks valida soojuspump?

Soojuspump on hea lahendus, kui armastate umbes 20-kraadist toatemperatuuri. Miks? Sest mida madalam on soovitav soojusenergia temperatuur, seda efektiivsem on pumba soojustegur ehk seda rohkem annab soojuspump energiat tagasi võrreldes kasutatud energiaga. Õhksoojuspumba soojustegur on umbes 3. Teie rahakotile tähendab see väiksemat kulu ning rõõmsamat meelt, mis soodustavad säästmist ning küttekulude vähendamist.

Soojuspump sobib mugavust hindavale inimesele, sest kui olete selle korra juba paigaldanud, siis püsib see kaua ega vaja teie igapäevast sekkumist, töötades automaatrežiimil. Ka pole vaja muretseda reisile minekute või muude kodust äraoleku pärast, sest automaatsüsteem hoiab teie kodu alati soojana.

Mõnus on ka see, et kui jahedamal perioodil pump kütab maja, siis soojemal perioodil saab selle tööle panna vastupidiselt. Nii on teil justkui kaks seadet ühes – küttesüsteem ja konditsioneer.

Tänapäeva kodud ning kontorid on avatud planeeringuga, mis sobivad soojuspumbale ideaalselt. Nagu nimigi viitab, pumpab seade soojust tuppa ning mida avaram on planeering, seda rohkem õhk ringleb ning soojeneb ühtlaselt.

Soojuspumba eelised:

  • väga mugav
  • sobib nii koju kui kontorisse
  • talvel soojendaja, suvel jahutaja
  • väike, võtab vähe ruumi
  • sobib nii eramajadesse kui korteritesse
  • suhteliselt odav paigaldamine
  • kerge hooldada
  • automaatne
  • küttekulude kokkuhoid

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad soojuspumpa?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal