Lintvundamendid plaatvundamendid soojustamine isoleerimine

Lintvundamentide ehitamine pole just kõige lihtsam. Vaatamata sellele on lintvundamendid Eestis üsna tavapärased.

Nende ehitamise teeb keerukaks suur töömahukus, kuid asjaliku meeskonna ja kogenud projektijuhtimisega on see oluliselt kergem. Seetõttu tuleb usaldada spetsialiste ja jätta vundamendi ehitamine nende hoolde.

Tihtipeale on ebaselge, missugune vundament on planeeritavale hoonele sobivaim- plaatvundament, lintvundament või vaivundament. Lihtsalt öeldes sobib lintvundament teie planeeritavale hoonele, kui see on raskete vahelagede või seintega, plaatvundament kergematele hoonetele ning vaivundament ebastabiilsete pinnaste ja kõrghoonete korral.

Monoliitne lintvundament on nimelt väga vastupidav ning seda võib kasutada igat tüüpi hoonete puhul. Kogu ehitustöö on monoliitse lintvundamendi korral aga pikaaegne, sest selle töömaht on suur ning eeltöö ja ladustuse täitmine betooniga on samuti mahukad. Selles pole midagi halba, kuid sellega tuleb lihtsalt arvestada.

Kokkupandav lintvundament on ehituse poole pealt lihtsam ning selle paigaldamise lihtsus hoiab kokku ka ehitustöödele kuluva aja pealt. Samas on see sobilik lihtsatüübilistele hoonetele ja nõuab kallist ning keerulist hüdroisolatsiooni, sobides juhul, kui teil on ajaline tähtaeg ja head finantsilised võimalused. Vastupidavuselt ja töökindluselt on kokkupandav lintvundament igati korralik ja hea!

Plokkidel asetuva lintvundamendi jaoks kasutatakse Fibo-kergplokke ja raudbetooni, tänu sellele pole vaja rasket tõstetehnikat ega lisaväljaminekut. Plokkidega lintvundament sobib hoonetele, kus pole keldrit ega soklikorrust. Selleks, et saavutada plokkide jaoks vajalik tihedus, on kindlasti vaja sarrustada. Probleemseks võib saada niiske põhi, mistõttu võib hüdroisolatsiooni paigaldamine olla raskendatud. Ehk plokkidel asetuvat lintvundamenti saame paigaldada vaid kohtadesse, mis on suhteliselt kuivad ja hea pinnasega.

See, millist tüüpi lintvundament just teie hoonele kõige paremini sobib, selgub projekti ülevaatamise ja meie spetsialistide hinnangu järel. Võtke meiega julgelt ühendust!

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad lintvundamenti?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal