Suurim arv tehinguid tehakse 2-toaliste korteritega. Kahetoaline korter on likviidne kaup, mida paljud suudavad endale võimaldada. Seetõttu on turutrende hinnates hea vaadata, kuidas käitub selliste korterite hind.

Tallinna-Tartu 2-toaliste korterite hinnad liiguvad sirgjooneliselt tõususuunas – seda analoogselt ka muu suurusega korterite hindadele.

Võrreldes 2009. aasta hinnapõhjaga on Tallinna 2-toalise korteri keskmine ruutmeetrihind kerkinud tänaseks 65%. Tartus on vastav näitaja 58% ja Pärnus kõigest 11%. Kui Tallinna-Tartu korterite hüperaktiivsed hinnad vajaksid rahustamist, siis Pärnu loid turg võiks küll pisut erksam olla.

Tähelepanu väärib, et keskmisest hinnatõusust ja 2-toaliste korterite hinnatõusust on kiiremini kerkinud just nimelt väikeste ühiselamutubade ja ühetoaliste korterite ruutmeetrihinnad. Suuremate korterite keskmised hinnad on kerkinud oluliselt aeglasemalt.

Nii võime tõdeda, et senise kiire hinnatõusu taga on paljus olnud väikeste korterite hindade kerkimine. Seda sektorit on tõususuunas vedanud kerkinud palgad, mis on uutele ostjatele avanud tee kinnisvaraturule. Samuti on väikesed korterid investoritele meelepärane kaup, mis võimaldab küll enamate üürnikega asju ajades teenida keskmisest kõrgemat rahavoolist tootlust.

Allikas: http://www.ehitusuudised.ee/blog/2014/6/25/statistika-hinnatousu-on-vedanud-vaikeste-korterite-hinnad

loe veel

Postitused Ehitaja.com blogist

  • Plaatvundament on populaarne ja efektiivne lahendus paljudele ehitusprojektidele, pakkudes nii kiiret paigaldust kui ka sobivust erinevatele pinnasetüüpidele. Ehitusprotsess nõuab siiski professionaalseid teadmisi ja oskusi, alates pinnase ettevalmistusest kuni betooni valamiseni, et tagada konstruktsiooni pikaealisus ja tugevus.

  • Hommikul ärgates külastad esimese ruumina vannituba. Tõenäoliselt teed seda ka õhtul viimase tegevusena enne uinumist. Samamoodi talitavad ka teised pereliikmed. See tähendab, et vannituba amortiseerub ning seda võrdlemisi kiiresti.

  • Taotle vee-ja kanalisatsioonisüsteemide rajamise toetust riigilt! Eesti riik toetab hajaasustusprogrammiga majapidamiste veesüsteemide, kanalisatsioonisüsteemide, juurdepääsuteede ning autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.