Hommikul ärgates külastad esimese ruumina vannituba. Tõenäoliselt teed seda ka õhtul viimase tegevusena enne uinumist. Ning teed seda ka kogu ülejäänud päeva jooksul. Samamoodi talitavad ka teised pereliikmed. See tähendab, et vannituba amortiseerub ning seda võrdlemisi kiiresti. Väsinud vannitoa remonti lükatakse aga tihti määramatuks ajaks edasi. Miks see nii on? Mida peab silmas pidama vannitoa remondil?
Vannituba on väike, aga selle remont on kulukas
Miks on nii, et vannituba kui üks väiksemaid ruume kodus on remonti alustades üks suurimaid kuluallikaid? Esiteks tuleb arvestada, et vannitoa remont on keeruline ja lihtsalt öeldes mitmekihiline. Kapitaalremondi käigus vajavad hoolikat ülevaatust, korrastamist ja ehk isegi välja vahetamist aluskonstruktsioonid. Seejärel tuleb uuesti teha torutööd ja elektritööd. Remondi kõrge kvaliteedi saavutamiseks peab hüdroisolatsioon olema korralik ning plaatimistööd koos vuukimise ja silikoonimisega tehtud kvaliteetselt. Allahindlusi ei tohi teha ventilatsioonisüsteemis, sest see on tervisliku sisekliima alus, mis ei lase tekkida hallitusel. Lisaks põhjalikele konstruktsiooni- ja viimistlustöödele on materjalid üldjuhul kallid ja nende paigaldamine keeruline. See viib meid järgmise punkti juurde:
Vannitoa remont nõuab erinevate spetsialistide oskusi
Igaüks meist ei ole ehitaja – ja ei peagi olema! Kuid vannitoa ehituseks vajalikke oskusi ei ole isegi iga ehitaja varasalves. Erinevates vannitoa valmimise protsessides on tarvis nii üldehitaja, torumehe, elektriku kui ka viimistleja oskusi. Ka ventilatsioonisüsteemi planeerimiseks ja välja ehitamiseks on olemas spetsialistid. Mitmete erinevate spetsialistide palkamine on kulukas ja nende töö koordineerimine kiireks ja tõrgeteta remondiks keeruline. See tähendab, et üldjuhul on oluliselt lihtsam palgata töid tegema kogemustega ehitusettevõte, kelle töölistel vajalikud oskused olemas – kui hakata kõiki spetsialiste ise ühekaupa kohale kutsuma.
Planeerimine on edu alus
Kõige suurem viga vannitoa remondil on liigne kiirustamine tööde alustamisega. Kasutame vannituba iga päev – see tähendab, et soovime remonditöödega ühele poole saada nii kiiresti, kui vähegi võimalik. Samuti on mõistlik kulusid kontrolli all hoida, kuid igasugused viivitused ja planeerimata lisatööd võivad kiiruga kokku visatud eelarve kiiresti kahe- või isegi kolmekordseks paisutada.
Pane enne lammutustöödega alustamist paika detailne plaan, mida soovid täpsemalt teha.
Samuti mõtle läbi, milliseid materjale ja sanseadmeid soovid kasutada. Pööra tähelepanu ka väikestele töödele. Hoolikalt koostatud plaan aitab nii eelarvet kui ka ajagraafikut kontrolli all hoida.
Detailid on olulised
Vannituba on üks neist ruumidest, kus ei tohi väikeseid vigu ignoreerida. Vannitoa kliima on ekstreemne – seal kõigub nii niiskuse tase kui ka temperatuurivahemik lühikeste ajavahemike jooksul palju. See tähendab, et lohakalt tehtud vuugivahe või silikoonimine võib kiiresti viia uue kapitaalremondini.
Mööda ei tasu vaadata ka murdunud plaadinurkadest ja lohakalt tehtud viimistlusest – vannituba on igapäevases kasutuses ja just pisivead on need, mis hakkavad kiiresti häirima.
Veel üks oluline osa vannitoa remondi juures, mis väärib rohkem tähelepanu, on valgustus. Kas olete proovinud hämaras ruumis habet ajada või end meikida? Kuigi see võib esmapilgul tunduda harjumatu, tasub võimalusel tuua vannituppa võimalikult palju loomulikku valgust. Ning valgustusplaan tuleb hoolega läbi mõelda enne, kui töödega on alustatud. 1 vedamata jäetud elektrijuhe võib tähendada seda, et maha tuleb lõhkuda keraamilised plaadid ning hüdroisoleeritud sein, siis juhe paigaldada, sein uuesti üles ehitada ja ka uuesti plaatida. Sellise töö maksumus võib aga ulatuda tuhandetesse eurodesse.
Soovid rohkem infot, mida vannitoa remondil silmas pidada? Või hoopis asjatundlikku ehitajat, kes vajalikud tööd teostaks? Võta meiega ühendust – saame pakkuda mõlemat.
loe veel
Postitused Ehitaja.com blogist
Plaatvundament on populaarne ja efektiivne lahendus paljudele ehitusprojektidele, pakkudes nii kiiret paigaldust kui ka sobivust erinevatele pinnasetüüpidele. Ehitusprotsess nõuab siiski professionaalseid teadmisi ja oskusi, alates pinnase ettevalmistusest kuni betooni valamiseni, et tagada konstruktsiooni pikaealisus ja tugevus.
Hommikul ärgates külastad esimese ruumina vannituba. Tõenäoliselt teed seda ka õhtul viimase tegevusena enne uinumist. Samamoodi talitavad ka teised pereliikmed. See tähendab, et vannituba amortiseerub ning seda võrdlemisi kiiresti.
Taotle vee-ja kanalisatsioonisüsteemide rajamise toetust riigilt! Eesti riik toetab hajaasustusprogrammiga majapidamiste veesüsteemide, kanalisatsioonisüsteemide, juurdepääsuteede ning autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.