Eleringi hallatava Andmelao statistika kohaselt langes Eesti Energia AS bilansiportfelli osakaal elektrisüsteemi tarbimisest juuni 58,2 protsendilt juuli lõpus 57,7 protsendile.

Elektrumi bilansiportfell langes samal ajal 15,8 protsendilt 15,4 protsendile, Baltic Energy Servicesi osakaal kasvas aga 10,2 protsendilt 10,6 protsendile.

Andmelao statistika kohaselt oli juuli lõpus enam kui 146 000 tarbimiskohas kasutusel tähtajatu ehk peamiselt börsipõhine elektriostuleping, mis on ligi 2000 võrra enam kui juuni lõpus.

Tähtajaliste lepingute arv vähenes juulis samas ligikaudu 1000 võrra ja oli 418 000. Kokku oli eelmise kuu lõpul leping elektri ostmiseks olemas enam kui 564 000 tarbimiskohas.

Elektrilepinguga tarbimiskohtade tarbitud elektri osa elektri kogutarbimises oli juulis sarnaselt eelnenud kuule 94 protsenti.

Elektrimüüjat vahetada otsustanud kliente, kellel hakkas uus leping uue müüjaga kehtima augusti algusest, oli ligikaudu 1100.

Allikas: http://majandus24.postimees.ee/2897385/eesti-energia-turuosa-elektrisusteemi-tarbimisest-langes-57-7-protsendile

loe veel

Postitused Ehitaja.com blogist

  • Hommikul ärgates külastad esimese ruumina vannituba. Tõenäoliselt teed seda ka õhtul viimase tegevusena enne uinumist. Samamoodi talitavad ka teised pereliikmed. See tähendab, et vannituba amortiseerub ning seda võrdlemisi kiiresti.

  • Taotle vee-ja kanalisatsioonisüsteemide rajamise toetust riigilt! Eesti riik toetab hajaasustusprogrammiga majapidamiste veesüsteemide, kanalisatsioonisüsteemide, juurdepääsuteede ning autonoomsete elektrisüsteemidega seotud tegevusi.

  • Arendajad kujundavad Tallinna Vanasadamas Admiraliteedi basseini kõrval laiuvast tühermaast mõne aastaga esindusliku linnasüdame. Eesti juhtivad kinnisvaraarendajad kavatsevad investeerida Tallinna kõige hinnatumaks peetavatesse kruntidesse lähiaastatel ühtekokku ligi 200 miljonit eurot