Sprinklerite paigaldus

Automaatne tulekustutussüsteem on väga levinud avalikes hoonetes, sest aitab hoida ära suuri tulekahjusid, päästa inimelusid ning vähendada oluliselt materiaalset kahju.

Sprinklersüsteemi ehk teisisõnu sprinklerpihustite võrgustikku on üsnagi lihtne paigaldada. Tänu tõhususele on see ka suurhoonete üks eelistatuimaid tulekustutussüsteeme.

Sprinklersüsteem toimib automaatselt ehk kui sprinklerpihustite all muutub temperatuur liiga kõrgeks, purustab spetsiaalne laienemiskoefitsendiga vedelik klaasampulli. Seejärel hakkab rõhu all olev sprinklerpihusti automaatselt tulekahjut kustutama, pritsides laiali piisavas koguses vett või vahtu. Samaaegselt antakse ka häiresignaal.

Sprinklerite paigaldus on kvalifitseeritud spetsialistide töö, kes hindavad ära võrgustiku tiheduse ja klaasampullides sisalduva vedeliku materjali. Kasutusel on märg-ja kuivsüsteemid ning eelrakendus-ja deluge süsteemid. Erinevus tuleb ruumi kasutuseesmärgist, töötemperatuurist ning sealsetest seadmetest-materjalidest. Vastavalt sellele on sprinklersüsteemidel erinevad lahendused, lisaks klassikalisele sprinklersüsteemile on kasutusel ka vahtkustutus- ja veekardina lahendus.

Sprinklersüsteem käivitub nii klaasampulli purunemisel, kuid ka sulaval lülil. Erinevus on aktiveerumise temperatuuris, mis tuleb paigaldamisel hoolikalt läbi mõelda, et vältida valel ajal süsteemi käivitumist.

Korralik ning perioodiline hooldus on sprinklerite puhul hädavajalik. Süsteemi tuleb hooldada vastavalt tootja või paigaldaja juhistele. Kindlasti tuleb jälgida, et hooldust tegeval ettevõttel oleksid vastavad oskused ja load.

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad automaatset tulekustutussüsteemi või sprinklerite paigaldust?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal