Põrandaküte

Põrandaküte on küttesüsteem, kus ruume köetakse põranda sees olevate torude või juhtmete kaudu.

Pindade soojendamiseks saab kasutada erinevaid kütteallikaid, nii gaasi- kui ka vedel-ja tahkeküttekatlaid. Kes vesipõrandakütet ei soovi või kui köetav pind pole piisavalt suur (vähemalt 40 m2), siis saab kasutada elektripõrandakütet. Sel juhul kütavad ruumi soojaks spetsiaalsed elektrijuhtmed.

Olgu süsteem milline tahes, põrandakütet on väga mugav kasutada ja temperatuuri on kerge reguleerida. Suvisel ajal, mil kütmisvajadus puudub, saab põrandakütte täitsa välja lülitada ning hoida niiviisi raha kokku.

Põrandakütet võite rajada oma kodu igasse ruumi, nii magamistuppa või esikusse, kööki või vannituppa. Ainukese tingimusena vajab põrandaküte head üldsoojustust (soojuskoormus umbes 50 W/m2), sest vaid sel juhul saavad tema kasulikud omadused parima väljundi. Nendeks parimateks omadusteks on ühtlane temperatuur kogu köetavas pinnas ning küttekulude vähendamine, kui alandada temperatuuri kasvõi 1 kraadi võrra.

Kui paljud teised küttesüsteemid vajavad suuri alginvesteeringuid, mis toovad tasuvuse alles aastate pärast, siis põrandakütte maksumus koos paigalduse ja materjalidega on umbes sama, mis täisautomaatsel radiaatorküttel, kuid hinnavahet võib märgata juba esimesel kütteperioodil. Spetsiaalsete nippide abil saab küttekulusid veelgi vähendada. Näiteks kui alandada toatemperatuuri 1 kraadi võrra, vähenevad küttekulud keskmiselt 5-7% aastas. 2 kraadi alandamisel on sääst umbes 12%, mis on koduses majapidamises täitsa suur võit. Inimesed 1-2 kraadist temperatuurimuutust üldiselt ei taju, kuid vähenenud kulutusi aga küll.

Põrandatele, mille all on soojendussüsteem, saab edukalt panna ka puitpõranda, mille paksus on kuni 25 mm. Vastavalt sellele, mis on põranda konstruktsioon ja kate, on ka soojusjuhtivus natuke erinev. Puitpõrandad vajavad umbes kümme kraadi kõrgemat küttevee temperatuuri küttevõimsuse saavutamiseks kui betoonpõrandad, kuid endiselt on see madalam kui näiteks radiaatorkütte puhul. Inimesele annab see tunda õhuniiskuses ning arvetes ehk selles, kui kuiv on su kodune õhk ning kui palju pead igakuiselt kütmisele kulutama. Mida madalam on temperatuur ning mida suurem on soojusjuhtivus, seda loomulikum on õhuniiskus ning väiksem rahaline kulu. Põrandaküttel on siin tugevad eelised näiteks radiaatorkütte ees.

Miks valida põrandaküte?

Põrandaküte on unikaalne küttesüsteem, mis hoiab toad ühtlaselt soojad, ei kuivata õhku, kaotab nähtavad küttekehad ning sobib kasutamiseks nii bürooruumides kui ka koduses elamises. Nõnda on teie kodu radiaatoritevaba, andes juurde rohkem ruumi ning võimalust disaini ja sisekujundusega oma unistusi täita. Pole segavaid radiaatoreid, mis kuivataksid õhku ning tekitaksid ebaühtlase soojusjaotuse tubade vahel.

Suureks plussiks on ka see, et põranda sees olevad torud ei külmu, kui toatemperatuur ei lange allapoole 0 kraadi.

Samuti need ei lõhke ega leki, sest enne kasutusele võtmist tehakse põhjalik survetest. Põrandakütet saab hakata kasutama umbes 4-5 nädalat pärast põranda valamist ning küttetorude-juhtmete paigaldamist.

Mõjuvad põhjused põrandakütte kasuks on lisaks suhteliselt soodsatele alginvesteeringutele ja reaalsetele küttekulude vähendamise võimalustele ka hea vastupidavus. Põrandakütte torud kestavad umbes 50 aastat ning kui on rajatud veega süsteem, siis saab kütteallikaid valida. Veega põrandaküte peab elektripõrandaküttest kauem vastu.

Põrandakütte eelised:

  • ühtlane toatemperatuuri jaotus
  • nähtavate küttekehade puudumine
  • sobib kasutamiseks nii eramutes, kortermajades kui ka bürooruumides
  • töötab koostöös enamike kütteallikatega (gaasi-, tahkekütte- ja vedelküttekatlad)
  • põrandakütet saab paigaldada kodus igasse ruumi (elutoad, vannituba, köök, esik jne)
  • aitab vähendada kulutusi soojusenergiale
  • ei kuivata nii palju õhku (kui nt radiaatorid)
  • soojustemperatuuri saab muuta nii käsitsi kui automaatselt

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad põrandakütet?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal