Katlad. Katlaküte.

Katlaküte on süsteem, kus läbi katla saab soojaks teie kodune õhk ning kasutatav vesi.

Tegemist on väga loodussõbraliku ning ökoloogilise kütmissüsteemiga, sest kasutab kütuseks peaasjalikult taastuvaid maavarasid.

Katlaküttematerjale on erinevaid, jagunedes tahketeks, vedelateks ja gaasilisteks kütusteks. Paljud neist kütustest on taastuvad ja loodussõbralikud, muutes ka sinu ökoloogilist jalajälge väiksemaks. Kõige rohkem on kasutusel puugaasi- ja pelleti (puugraanulite), aga ka puu-ja süsikatlad ning hakkepuidu-ja pelletikatlad. Erinevaid küttematerjale on võimalik omavahel ka kombineerida, samuti annab kasutada ka erinevaid küttesüsteeme. Näiteks võite kütta katelt pelletiga, kuid soojus liigub teie koju läbi põrandate sees olevate torude. Nii on teil justkui põrandaküte, mille energia tuleb katlast, olles kokkuvõttes soodsam ja efektiivsem.

Katlad vajavad küll korstent, ahju ning tihtipeale ka eraldi katlaruumi, kuid nende kütteväärtus on suur. See tähendab, et sageli on näiteks puidu, gaasi või pelletiga kütmine kõige soodsam, hoides kokku teie raha.

Fossiilkütused on taastumatud maavarad, kuid puitu ning muid taastuvaid maavarasid jätkub looduses küllaga. See on ka üks põhjustest, miks eelistada katlakütet. Nimelt annab see teile meelerahu ja kindluse pikkadeks aastakümneteks, sest karta pole tooraine lõppemist ega meeletut hinnatõusu.

Katlaküte koosneb neljast peamisest osisest – katlast või nn soojussõlmest, torustikest, armatuurist ning kütteelementidest, mis tihtipeale on radiaatorid või põrandas olevad torud. See, milline sobib teie koju kõige paremini, selgub soovidest ning tehnilistest võimalustest.

Kindlasti tuleks üle kontrollida maja korstna või selle ehitamise võimalus. Katelde automaatsüsteem kütab vastavalt ilmastikutingimustele ning lubab teil nautida stabiilset ja mõnusat valitud toatemperatuuri. Kui olete pikemaks ajaks kodust eemal, saate katla seadistada miinimi peale, et hoida toas vajalikku temperatuuri, kuid säästa raha.

Miks valida katlaküte?

Katlaküte sobib inimestele, kes hindavad loodust ning soovivad hoida meie keskkonda ja maavarasid. Kui eelistate kasutada kergesti kättesaadavaid ning väga hästi soojust andvaid küttematerjale, siis on erinevad katlakütte vormid teile sobivad.

Katlaküte vajab küll inimese hoolt ja sekkumist ega pole täisautomaatne, kuid paljud just seda naudivadki. Küllalt on meie ümber niivõrd automaatseid asju, et inimkätt ei nõutagi ning seetõttu meeldib inimestele kodu soojaks kütmisesse ise reaalselt panustada.

Kes soovib ikkagi automaatset süsteemi, siis võib rõõmustada, sest moodsatel kateldel on ka pikaajalise ettekandesüsteemi võimalus, mis lubab nautida kütmisvabadust ning lasta kateldel töötada automaatselt. Nii saate ise valida, kas ja kui palju igapäevases kütmises osaleda soovite. Valikuvõimalus annab vabaduse!

Katlakütte eeliseks räägib kindlasti selle pikk kestvus ning soodsamad igakuised küttekulud. Tuhka koguneb minimaalselt ning katelt on ka kerge puhastada. Teie katlaruum püsib puhtana ning lubab koguda küttematerjali pikemalt ette.

Katlakütte eelised:

  • Taastuv maavara, hea loodusele
  • Soodne tooraine
  • Väga hea kütteväärtus
  • Katlad on vastupidavad ja kerged kasutada
  • Paljudel kateldel ka pikaajalise ettekandesüsteemi võimalus
  • Ökonoomsus ja ökoloogilisus

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad katelt?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal