Elektriküte

Elektriküttesüsteem kasutab soojusenergiaks elektrit, mille kaudu ruumides soovitud temperatuur saavutatakse. Soojus kantakse tubadesse edasi radiaatorite kaudu, mis võivad olla nii konvektor-tüüpi elektrilised kui ka õli baasil.

Kui armastad mugavust ning soovid, et küttesüsteem oleks lihtne, siis sobib elektriküte hästi. See on kas pool-või täisautomaatne süsteem, mis nõuab kasutaja sekkumist harva.

Elektrikütte suurimaks eeliseks on kiire ning odav paigaldamine, mis on suur võit ehitusprotsessis ning kinnisvara arenduses. Kui on vaja ruumid kiiresti valmis saada, siis on radiaatorite paigaldamine ning elektrikütte kasutamine tõhus ja mugav variant.

Kui muude küttesüsteemide korral võtab ruumide ülessoojendamine ning soovitud temperatuurini jõudmine aega, siis elektriküte on niivõrd intensiivne ja tulemusrikas, et ruumid soojenevad võrreldes teiste küttesüsteemidega kiiremini.

Tänu sellele on võimalus jahedad maamajad, suvekodud või hubased talveonnid ruttu soojaks kütta, et mõnusat olemist nautida. Näiteks ahjuküttega võtab tubade soojaks saamine aega kuni ühe ööpäeva, elektriküttega loetud tunnid.

Elektrikütte puhul on võimalik panna igasse ruumi vastava võimsusega elektriradiaatorid, mis on soovi korral kõik ühtse temperatuuriga, kuid igasse ruumi on võimalik seadistada ka ise temperatuur. See annab suurema võimaluse otsustada, kui soe iga köetav ruum olema peaks ning temperatuure muuta lokaalselt, mitte kogu kodus korraga.

Ruumide perioodiline kütmine ei ole elektri puhul problemaatiline, sest selline küttesüsteem talub hästi sisse-ja väljalülitamist. Nii saate hoida küttekulusid kokku, kui reaalselt ruumi ei kasuta.

Miks kasutada elektrikütet?

Kuna elektriküte on väga mugav ja annab kütmisharjumustele suure vabaduse, siis sobib see eelkõige neile, kelle eluviis on liikuv ning kes palju kodus või kontoris ei viibi. Või ka näiteks hooajaliselt kasutatavatesse ruumidesse, sest kannatab hästi ümberlülitamist.

Kes armastab lihtsust ning automaatsest küttesüsteemi, see võiks kaaluda elektrikütte kasutamist, kuigi tänapäeva elektrihind võib ruumide soojendamisele kuluva hinna üsna kõrgeks viia.

Antud süsteemi paigaldamine ja alginvesteeringud on võrreldes paljude teiste küttesüsteemidega väikesed ning kui köetav pind on üsna väike, siis on tõenäoliselt elektriküte mõistlik lahendus. Igakuine kõrgem küttekulu kompenseerib väikese alginvesteeringu.

Paljud ehitajad ning kinnisvaraarendajad eelistavad elamutesse ja korteritesse paigaldada elektrikütte, sest see on kiire ja soodne, hoides kokku investeerimisraha ning andes võimaluse objektid rutem valmis saada. Elektriküte sobib hästi ka ajutiseks lahenduseks.

Elektrikütte eelised:

  • Elektriküte on tarbijasõbralik ning mugav kasutada
  • Maksumus on soodne
  • Elektrikütet on lihtne paigaldada
  • See annab palju vabadust, sest on automaatne
  • Elektriküte sobib hästi ajutiseks lahenduseks
  • Väike alginvesteeringu vajadus

Liitu meie infokirjaga!

Soovid rohkem infot parimatest ehituspraktikatest, uutest materjalidest ja sisekujundusnippidest? Saada meile oma e-posti aadress!

Vajad elektrikütet?

Võta meiega ühendust. Vastame kiiresti Sinu päringule – helista või kirjuta.
Aastate jooksul oleme pakkunud ehitusteenuseid nii eraklientidele, omavalitsustele kui ettevõtetele.

Olgu objekt väike või suur – töö olgu korralik!

Registrikood: 11386445
KMKR nr: EE101154156

Töid teostame Tallinnas ja Harjumaal